Junnu Cupit 2014

 

JUNNU-CUP 2014 -KISASARJAN LOPPUTILANNE.

Osakilpailutulokset seurojen osalta alempana, kokonaistaulukon jälkeen.
Vuoden 2014 Junnu-Cupeihin osallistui yhteensä 856 nuorta judokaa, kaikkiaan 39 seurasta.

 

Junnu-Cup 2014 Yhteispisteet

         
Sij.SeuraJC 1JC 2JC 3JC 4Yht.
1.Nummelan Judo64788688316
2.Judo-Kan, Espoo60835264259
3.Tikkurilan Judokat, Vantaa38414125145
4. Meido-kan, Helsinki 44 26 41 25 136
5. Chikara, Helsinki 26 36 41 30 133
6. Shirokawa, Porvoo 23 56 15 30 124
7. Riihimäen JS 19 32 30 40 121
8. Ping-Viinit, Nurmijärvi 25 18 41 35 119
9. Akagi, Järvenpää 48 26 16 25 115
10. Helsingin JudoSport 32 17 38 26 113
11. Lahden JS 12 16 34 49 111
12. Budoviikingit, Helsinki 49 29 17 7 102
13. Jukara, Vantaa 22 23 20 24 89
14. Hyvinkään JS 22 15 20 26 83
15. Hontai Judo, Helsinki 27 16 19 19 81
16. Arashi, Loviisa 20 39 11   70
17. Kirkkonummen JS 15 16 4 31 66
18. Tapanilan Erä, Helsinki 5 18   39 62
19. Bodonos, Kerava 16 35 2 5 58
20. Orimattilan JS 11 5 23 18 57
21. Espoon Jk   23   30 53
21. Sobudo, Somero 16 6 5 26 53
23. Lappeenrannan Kamiza   31   19 50
24. Popinniemen Isku, Kotka 13 20 3 6 42
25. Joutsan Tarmo 21 14     35
26. Turun JS 4 12 10   26
27. Siuntion Keido-Kan   8 7 8 23
28. Kejubo, Keuruu   20     20
29. Fudoshin, Pori 10 3   6 19
30. Raision Ryhti 3   4 9 16
31. Lohjan Urheilijat 3 4   8 15
32. Holjutai, Hollola   11     11
33. Tyrvään Juro   9     9
34. Shinrai, Pirkkala 8       8
34. Tampereen Judo 5 3     8
36. Mäntyharjun Judo       6 6
37. Lappajärven Veikot 3       3
38. Kotkan Js   2     2
39. Nokian Judo   1     1

 

Junnu-Cup 1/2014 käytiin Järvenpäässä 2.2. Akagin järjestämänä. Kisaamassa oli 206 nuorta judokaa 30 seurasta!
Tulokset löytyvät klikkaamalla tästä.

Junnu-Cup I (2.2.2014, Järvenpää)          
Sij.SeuraOTKPJYht.
1.Nummelan Judo17839  64
2.Judo-Kan, Espoo19140  60
3.Budoviikingit, Helsinki15529  49
4. Akagi, Järvenpää 14 2 27 5 48
5. Meido-kan, Helsinki 15 2 27   44
6. Tikkurilan Judokat, Vantaa 9 3 26   38
7. Helsingin JudoSport 9 4 19   32
8. Hontai Judo, Helsinki 7   20   27
9. Chikara, Helsinki 12 1 13   26
10. Pingviinit, Nurmijärvi 11 1 13   25
11. Shirokawa, Porvoo 8 1 14   23
12. Hyvinkään JS 9 1 12   22
12. Jukara, Vantaa 6 1 15   22
14. Joutsan Tarmo 5 1 15   21
15. Arashi, Loviisa 10 2 8   20
16. Riihimäen JS 5   14   19
17. Bodonos, Kerava 5   11   16
17. Sobudo, Somero 4   12   16
19. Kirkkonummen JS 5 1 9   15
20. Popinniemen Isku, Kotka 3   10   13
21. Lahden JS 4 2 6   12
22. Orimattilan JS 3 2 6   11
23. Fudoshin, Pori 2 1 7   10
24. Shinrai, Pirkkala 2 2 4   8
25. Tampereen Judo 1   4   5
25. Tapanilan Erä, Helsinki 1   4   5
27. Turun JS 2   2   4
28. Lappajärven Veikot 1   2   3
28. Lohjan Urheilijat 1   2   3
28. Raision Ryhti 1   2   3

 

Junnu-Cup 2/2014 käytiin Porvoossa 11.5. Shirokawan järjestämänä. Kisaamassa oli 253 nuorta judokaa 35 seurasta!
Tulokset löytyvät klikkaamalla tästä.

Junnu-Cup II (11.5.2014, Porvoo)          
Sij.SeuraOTKPJYht.
1.Judo-Kan, Espoo25157  83
2.Nummelan Judo211047  78
3.Shirokawa, Porvoo15432556
4. Tikkurilan Judokat, Vantaa 11 3 27   41
5. Arashi, Loviisa 14 1 24   39
6. Chikara, H:Ki 12 1 23   36
7. Bodonos, Kerava 11 4 20   35
8. Riihimäen Js 8 1 23   32
9. Lappeenrannan Kamiza 10 2 19   31
10. Budoviikingit, Helsinki 9 2 18   29
11. Akagi, Järvenpää 7 2 17   26
11. Meido-Kan, H:Ki 8 1 17   26
13. Espoon Jk 9   14   23
13. Jukara, Vantaa 7 2 14   23
15. Kejubo, Keuruu 8 2 10   20
15. Popinniemen Isku, Kotka 9   11   20
17. Ping-Viinit, Nurmijärvi 6   12   18
17. Tapanilan Erä, H:Ki 5 1 12   18
19. Helsingin Judosport 6 1 10   17
20. Hontai Judo, H:Ki 6   10   16
20. Kirkkonummen Js 5 1 10   16
20. Lahden Js 4 1 11   16
23. Hyvinkään Judoseura 12 1 2   15
24. Joutsan Tarmo 3   11   14
25. Turun Judoseura 4 1 7   12
26. Holjutai, Hollola 2 1 8   11
27. Tyrvään Juro 4   5   9
28. Siuntion Keido-Kan 2   6   8
29. Someron Budo 2   4   6
30. Orimattilan Js 2   3   5
31. Lohjan Urheilijat 2   2   4
32. Porin Js Fudoshin 1   2   3
32. Tampereen Judo 1   2   3
34. Kotkan Js 1   1   2
35. Nokian Judo 1       1

 

Junnu-Cup 3/2014 käytiin Helsingissä 28.9. Meidokanin järjestämänä. Kisaamassa oli 169 nuorta judokaa 24 seurasta!
Tulokset löytyvät klikkaamalla tästä.

Junnu-Cup III (28.9.2014, Helsinki)          
Sij.SeuraOTKPJYht.
1.Nummelan Judo221252  86
2.Judo-Kan, Espoo15  37  52
3.Chikara, H:ki13127  41
3.Meido-Kan, H:ki12321541
3.Ping-Viinit, Nurmijärvi13325  41
3.Tikkurilan Judokat, Vantaa13127  41
7. Helsingin Judosport 10 3 25   38
8. Lahden JS 9 3 22   34
9. Riihimäen JS 9   21   30
10. Orimattilan JS 5 2 16   23
11. Hyvinkään Judoseura 6 1 13   20
11. Vantaan Jukara 5 2 13   20
13. Hontai Judo, H:ki 7 1 11   19
14. Budoviikingit, Helsinki 5 1 11   17
15. Akagi, Järvenpää 5 1 10   16
16. Shirokawa, Porvoo 6 1 8   15
17. Arashi, Loviisa 4   7   11
18. Turun Judoseura 3 1 6   10
19. Siuntion Keido-Kan 2 1 4   7
20. Someron Budo 1   4   5
21. Kirkkonummen JS 1   3   4
21. Raision Ryhti 1   3   4
23. Popinniemen Isku, Kotka 1   2   3
24. Bodonos, Kerava 1 1     2

 

Junnu-Cup 4/2014 käytiin Kirkkonummella 16.11. KirJun järjestämänä. Kisaamassa oli 228 nuorta judokaa 28 seurasta!
Tulokset löytyvät klikkaamalla tästä.

Junnu-Cup IV (16.11.2014, Kirkkonummi)        
Sij.SeuraOTKPJYht.
1.Nummelan Judo241153  88
2.Judo-Kan, Espoo18  46  64
3.Lahden JS14332  49
4. Riihimäen JS 11 1 28   40
5. Tapanilan Erä, H:ki 10 2 27   39
6. Ping-Viinit, Nurmijärvi 11 1 23   35
7. Kirkkonummen JS 14 1 11 5 31
8. Chikara, H:ki 13 1 16   30
8. Espoon JK 10   20   30
8. Shirokawa, Porvoo 7   23   30
11. Helsingin Judosport 9 1 16   26
11. Hyvinkään Judoseura 11 1 14   26
11. Someron Budo 10 1 15   26
14. Akagi, Järvenpää 8 1 16   25
14. Meido-Kan, H:ki 9 1 15   25
14. Tikkurilan Judokat, Vantaa 7 2 16   25
17. Vantaan Jukara 6   18   24
18. Hontai Judo, H:ki 8   11   19
18. Lappeenrannan Kamiza 5   14   19
20. Orimattilan JS 6 4 8   18
21. Raision Ryhti 3   6   9
22. Lohjan Urheilijat 2   6   8
22. Siuntion Keido-Kan 2   6   8
24. Budoviikingit, Helsinki 2   5   7
25. Fudoshin Rauma 3   3   6
25. Mäntyharjun Judo 2 2 2   6
25. Popinniemen Isku, Kotka 2   4   6
28. Bodonos, Kerava 1 1 3   5